Polska Akcja Humanitarna

Jak wesprzeć PAH już teraz?

Niebawem ruszamy ze specjalnymi akcjami organizowanymi we współpracy
z Polską Akcją Humanitarną.

Tak, jak my nie możesz się doczekać, żeby pomóc?

Wesprzyj aktualny cel priorytetowy!

 

Somalia - dostęp do wody

Czy pamiętacie zbiorową fluoryzację zębów w Waszej szkole? Z zapałem uczyliście się, jak prawidłowo szczotkować zęby szczoteczką z fluorem, żeby zapobiegać próchnicy. Dzieci w szkołach w Somalii, którym pomaga Polska Akcja Humanitarna, w ramach Klubu Higieny wspólnie uczą się, jak prawidłowo myć ręce mydłem. Dowiadują się, że dzięki dokładnemu umyciu rąk przed jedzeniem lub po wyjściu z toalety zapobiegają poważnym chorobom (np. cholerze), wywołanym przez brudne ręce lub kontakt z zanieczyszczoną wodą. Codziennie zbierają się razem z nauczycielami przy ujęciach wody z kranami, dokładnie namydlają i szorują ręce. Uczą się, aby częste mycie rąk stało się ich codziennym nawykiem.

Skutecznej nauce sprzyja forma – uczennice i uczniowie biorą udział w grach, konkursach i przedstawieniach teatralnych; przygotowują plakaty i ulotki edukacyjne. W szkołach odbywają się także szkolenia z zakresu higieny dla nauczycieli i wybranych uczniów, aby mogli podzielić się zdobytą wiedzą z rówieśnikami oraz rodzicami.

W szkole Dhame Yasin Artan w stolicy Somalii, Mogadiszu, uczy się na zmiany blisko 2 tysiące dzieci. PAH wybudowała tam dwa ujęcia wody z kranami oraz sześć potrójnych murowanych latryn. Dzięki środkom publicznym oraz wsparciu firm i indywidualnych darczyńców, takich jak Wy, od 2011 roku PAH zapewnia dostęp do czystej wody mieszkańcom Somalii, m.in. budując i remontując studnie, ujęcia wody oraz latryny, zarówno w szkołach jak i np. obozach dla tzw. uchodźców wewnętrznych – osób, które musiały opuścić swoje domy, uciekając przed regularnymi suszami i działaniami wojennymi. Według danych Biura Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Pomocy Humanitarnej z sierpnia 2017 roku aż 6 700 000 osób (blisko 47% ludności kraju), potrzebuje pomocy humanitarnej, w tym dostępu do żywności i wody.
Jak możesz pomóc?

Chcesz wpłacić kwotę bezpośrednio na konto?

Wpłac darowiznę z dopiskiem Myśli Nieuczesane - Somalia na konto PAH o nr:

Alior Bank S.A. 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772
IBAN: PL02 2490 0005 0000 4600 8316 8772
SWIFT: ALBPPLPW

Wpłać darowiznę na stronie PAH

Wybierając cel darowizny Somalia - Myśli, przesuwając odpowiednie pola.

Przejdź na www PAH

Bądźmy w kontakcie

Myśl dnia do porannej kawy?
Zostaw swój email